Absolwent – z wynikiem bardzo dobrym – studiów magisterskich Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (Wydział Zarządzania) oraz studiów podyplomowych w zakresie Analizy Ekonomicznej i Kontrolingu. Dwa kolejne lata to studia doktoranckie w katedrze Strategii Marketingowych na Akademii Ekonomicznej.
Zdobyte kompetencje pogłębił wieloletnim doświadczeniem biznesowym, sportowym oraz trenerskim.
W ramach kierowania organizacjami sportowymi odpowiadał m.in. za marketing, pozyskiwanie zawodników, tworzenie programów rozwoju zawodników, produkty szkoleniowe, prowadzenie rozliczeń oraz komunikację z klientami.
W zarządzaniu Akademią pomaga mu wieloletnie doświadczenie w pracy z zawodnikami wyczynowymi, kategorii młodzieżowych oraz seniorskich. Pracę trenerską rozwijał podczas wielu wyjazdów turniejowych, gdzie pomagał swoim zawodnikom zdobywać punktu do rankingu PZT, ETA, ITF Juniors oraz ATP i WTA. Pracował m.in. z takimi zawodnikami, jak Jan Zieliński (wielokrotny mistrz Polski w różnych kategoriach wiekowych, 25 ITF Juniors, m.in. złoty medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nanjing 2014 r., najwyżej w karierze 780 ATP singles, 364 ATP doubles), Paweł Ciaś (trener prowadzący podczas Mistrzostw Polski Mężczyzn we Wrocławiu 2013, najwyżej w karierze 393 ATP singles, 638 ATP doubles), Zuzanna Maciejewska (574 WTA singles, 699 WTA doubles), Maciej Nowak (860 ATP doubles), Julian Turosieński (1.277 ATP doubles) oraz wielu innych zawodników młodszych kategorii wiekowych (U12 – U16).
Jako trener turniejowy pracował z zawodnikami podczas dużych turniejów m.in. PekaO Szczecin Open 2015 (ATP Challenger Tour – 106.500 EUR) – Paweł Ciaś, Jan Zieliński, Julian Turosieński, Poznań Open 2013 (ATP Challenger Tour – 30.000 EUR) – Paweł Ciaś, Julian Turosieński, Maciej Nowak, WTA Katowice Open 2015 (WTA International Series – 250.000 USD) – Zuzanna Maciejewska.
W Akademii Tenisowej Tenis Kozerki odpowiedzialny m.in. za rozwój pionu sportowego, wdrażanie procedur warunkujących prawidłowy rozwój zawodników oraz koordynację i nadzór nad systemem szkolenia sportowego Akademii.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wydziału Wychowania Fizycznego z tytułem magistra i specjalizacją tenis ziemny. Licencjonowany instruktor tenisa. Prowadzi zajęcia tenisowe dla dzieci w ramach międzynarodowego programu TENIS 10, pracuje również jako nauczyciel wychowania fizycznego.
Jego osobowość i styl pracy sprawiają, że uczestnicy jego zajęć szybko robią postępy i z przyjemnością grają. Damian jest pasjonatem sportu oraz rozwoju.
Oprócz certyfikatu instruktora tenisa ziemnego posiada dyplom instruktora piłki siatkowej, instruktora piłki ręcznej oraz trenera kulturystyki.
Licencjonowany trener (ITF Level 2) Akademii Trenerów Tenisa Polskiego Związku Tenisowego, kształcącej zgodnie z założeniami międzynarodowej federacji tenisowej ITF Coaching. Certyfikowany animator Akademii Trenerów Tenisa PZT.
Mistrz juniorów Koszalina do lat 18 – Klubu Tenisowego Bałtyk. W czasach studenckich reprezentant tenisa na Uniwersytecie w Erlangen-Nürnberg oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w rozgrywkach akademickich.
Studiował ekonomię, włada płynnie językiem niemieckim. Miłośnik sportu oraz aktywnego wypoczynku, licencjonowany żeglarz jachtowy. Prowadzi szkółki tenisa dla grup w różnych przedziałach wiekowych oraz zajęcia indywidualne.
Urodzony 25.01.1982 w Zielonej Górze Radosław Nijaki jest stypendystą i absolwentem London Metropolitan University (dyplom: Zarządzanie Sportem)
Od najmłodszych lat tenis jest jego pasją i życiem.
ZAWODNIK
Od najmłodszych lat rywalizował w turniejach tenisowych zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.
W karierze juniorskiej zdobywał tytuły Mistrza Polski w każdej kategorii wiekowej w grze pojedynczej oraz podwójnej. W rankingu światowym notowany na 14 miejscu w singlu i 13 miejscu w deblu, brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata.
Wystąpił w wielkoszlemowych turniejach w Paryżu (Roland Garros), Londynie (Wimbledon) i Nowym Jorku (US Open).
Ze znanych dzisiaj tenisistów wygrywał m.in. z takimi Zawodnikami, jak Guilermo Coria, Tommy Robredo, Joachim Johansson, Mihail Youzhny oraz Nicolas Mahut.
Radek Nijaki to dwukrotny Narodowy Mistrz Polski mężczyzn w singlu, reprezentant Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa oraz Uniwersjady.
W Davis Cup zdobył dla Polski 3 punkty – wygrał debla w parze z Marcinem Matkowskim przeciwko Estonii w 2000 r., a w meczu przeciwko Monaco w 2003 r. – wygrał singla i debla (ponownie w parze z Marcinem Matkowskim).
Podczas Letniej Uniwersjady w Izmirze (Turcja, 2005 r.) w parze z Filipem Urbanem Radek zdobył brązowy medal w grze podwójnej.
W zawodowym tenisie osiągnął swój najwyższy ranking ATP - 581 w singlu i 583 w deblu.
TRENER
Doświadczenia i wiedzę zdobytą jako zawodnik przekłada dzisiaj na ludzi, z którymi pracuje jako trener.
Rolę trenera postrzega nie tylko jako czas spędzony w pracy oraz realizowanie celów na korcie, ale przede wszystkim jako proces obejmujący dogłębną analizę, zrozumienie oraz znalezienie najlepszego bodźca i sposobu, aby zawodnik cały czas robił postępy i się realizował – tu i teraz, ale co ważniejsze – w niedalekiej przyszłości. Dlatego każdy trening z podopiecznymi jest dla niego ogromnym wyzwaniem i szansą, aby spełnić cele i marzenia tych, którzy mierzą ambitnie i wysoko.
Nie każdy dzień bywa idealny, ale mottem życiowym Radka jest poświęcenie się temu co robimy w 100% – i tego właśnie zawsze wymaga od siebie jak i od swojego zawodnika.
Pierwsze doświadczenia trenerskie Radka to 5 lat na uniwersytetach w Texasie (Texas Tech University) oraz w Londynie (London Metropolitan University), gdzie przebywał na stypendium sportowym jako grający kapitan swojej drużyny. Tam zaczął studiować tenis z innej perspektywy i udzielał pomocy, wsparcia i wskazówek kolegom z drużyny, a wraz z trenerem prowadzącym nakreślał plany i strategie w rozgrywkach NCAA i BUSA.
Po 3 letnim okresie szlifowania swojej wiedzy trenerskiej wśród zagranicznych opiekunów drużyny niemieckiej Bundesligi (@TC LogoPak Hartenholm), rozwijał swój profesjonalny warsztat w jednej z najbardziej prestiżowych firm na świecie (Peter Burwash International - PBI Tennis) w Georgii (USA), gdzie odbył selektywne miesięczne szkolenie nie tylko w zakresie coachingowym, ale także administracyjnym oraz marketingowym.
Swoje umiejętności trenerskie doskonalił między innymi w Hong Kongu, gdzie przez 4 lata pełnił funkcje vice Dyrektora jednego z najbardziej prestiżowych klubów tenisowych w Azji – American Club Hong Kong, jednocześnie pomagając utalentowanym juniorom oraz drużynie Davis Cup'owej.
Po powrocie do kraju Radek Nijaki występował w roli „tour coach'a” podczas wyjazdów z Łukaszem Kubotem, a następnie z Michałem Przysiężnym.
Przez półtora roku pełnił funkcję pierwszego trenera czołowej polskiej tenisistki – Urszuli Radwańskiej (29 WTA singles / 74 WTA doubles), był również trenerem Michała Dembka (578 ATP singles / 393 ATP doubles).
Kolejny etap kariery trenerskiej to założenie i prowadzenie Professional Tennis Group Radek Nijaki oraz praca z utalentowanymi polskimi zawodniczkami i zawodnikami, m.in. Maciej Smoła (623 ATP singles / 331 ATP doubles), Daniel Kossek (1.944 ATP singles / 548 ATP doubles), Paweł Ciaś (393 ATP singles / 638 ATP doubles) oraz Grzegorz Zemła (57 ETA U14, jeden z najbardziej utalentowanych i obiecujących Zawodników rocznika 2007).
Radka można usłyszeć na antenie Eurosport, gdzie ma przyjemność komentować największe turnieje tenisowe.
AKADEMIA TENISOWA TENIS KOZERKI
W Akademii Tenisowej Tenis Kozerki Trener Radosław Nijaki odpowiada za prowadzenie Anastasiya Shoshyna w naszej wspólnej drodze w kierunku TOP 100 WTA. Cel jest ambitny, jesteśmy jednak przekonani, że w takim teamie – wraz z Trener AthleticSpirit Anna Szymańska – w pełni osiągalny.
Trener Radosław Nijaki będzie miał również duży wpływ na rozwój talentu zawodników, trenujących stacjonarnie w Akademii – jesteśmy przekonani, że jego bogate doświadczenie zawodnicze i trenerskie wykorzystamy w tym zakresie w najlepszy sposób
Kompetencje, osobowość oraz system wartości, którym kieruje się Radek w pełni wpisują się w kierunek rozwoju naszej Akademii.
TRENER
W swoim dorobku ma pracę z czołowymi Tenisistkami z cyklu WTA: Urszula Radwańska (POL, najwyżej w karierze 29 WTA), Coco Vandeweghe (USA, 9 WTA), Mirjana Lucic – Baroni (CRO, 20 WTA), Belinda Bencic (SUI, 12 WTA), Christina McHale (USA, 24 WTA), Barbora Krejcikova (CZE, 1 WTA doubles) czy też Fanny Stollar (HUN, 67 WTA).
Gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem wpłynie na kształtowanie sportowej postawy i zdobywanie nowych umiejętności przez zawodników trenujących w naszej Akademii.
Kompetencje, osobowość oraz system wartości, którymi kieruje się Maciek, będzie dużym wsparciem dla wszystkich sportowców i trenerów związanych z Akademią Tenisową Tenis Kozerki.
TRENER
Jakub Ulczyński to trener medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych: Paweł Turzański, Magdalena Tokarczyk, Edyta Cieplucha, Marta Kania, Marta Jaśkiewicz, Jerzy Janowicz, Kamil Majchrzak, Piotr Matuszewski, Michał Mikuła, Yann Wójcik, Kacper Żuk, Pola Wygonowska
W okresie 11.2004 – 12.2008 Trener Jerzego Janowicza. W tym czasie Jerzy osiągnął 5 miejsce na liście ITF Juniors, docierając m.in. do finał juniorskiego US OPEN 09.2007, półfinału ORANGE BOWL 12.2007, ćwierćfinału AUSTRALIAN OPEN 01.2008 czy też finału ROLAND GARROS 06.2008.
Na listach rankingowych ATP doprowadził Jurka do rankingu 327 ATP singles czy też do zwycięskiego debiutu w Pucharze Davisa przeciwko Max Mirnyi w meczu z Białorusią w 2008 r.
Jakub był trenerem kadry juniorów w PZT w okresie 09.2013-12.2014, osiągającym z prowadzonymi w kadrze zawodnikami takie sukcesy, jak zwycięstwo Kamila Majchrzaka w turnieju Eddie Herr na Florydzie 11.2013 w grze pojedynczej, ćwierćfinał Kamila Majchrzaka AUSTRALIAN OPEN 01.2014 w grze pojedyncze, półfinał Kamila Majchrzaka w AUSTRALIAN OPEN 01.2014 w grze podwójnej, zwycięstwo w grze podwójnej w Trofeo Bonfiglio 05.2014 (Majchrzak, Zieliński), drużynowe wicemistrzostwo Europy w Wenecji 06. 2014 (Majchrzak, Zieliński, Hurkacz), złoty medal Janka Zielińskiego w mikście na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nanjing 08.2014
Jakub Ulczyński był również trenerem Kamila Majchrzaka w okresie 05.2014-06.2017. Pod jego opieką Kamil dotarł do 7 miejsca na listach rankingowych ITF Juniors, zdobył złoty medal w grze pojedynczej i brązowy medal w mikście na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nanjing 08.2014, dotarł do 246 miejsca na liście singlowej liście ATP oraz do 241 miejsca na deblowej liście ATP. W okresie ich współpracy Kamil udanie zadebiutował również w Pucharze Davisa przeciwko Florianowi Mayerowi w meczu z Niemcami 09.2016 (zwycięstwo Kamila)
W kolejnym okresie Trener Jakub Ulczyński pracował również m.in. z Piotrem Matuszewskim (najwyżej w karierze 763 ATP singiel, 438 ATP debel, Kacprem Żukiem (aktualnie 259 ATP w singlu i 303 ATP w deblu), Michałem Mikułą (1.385 ATP singiel i 805 ATP debel), Yannem Wójcikiem (1.078 ATP singiel, 723 ATP debel), Danielem Michalskim (421 ATP singiel, 513 ATP debel) oraz Polą Wygonowską (142 ITF Juniors).
Teraz ogromna wiedza i doświadczenie Kuby wspierać będzie zawodników naszej Akademii.
Od ponad 30 lat oddycham tenisem, jako zawodnik podróżowałem po całej Europie, biorąc udział w turniejach międzynarodowych, zaliczanych również do rankingu ATP – zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.
Mam ponad 15-letnie doświadczenie trenerskie, pracowałem w klubach tenisowych w Hiszpanii (w tym JCFerrero Equelite Tennis Academy) czy też w Australii (jako Head Coach w Next Generation Clubs Perth).
W 2012 r. Australii miałem możliwość pracy z jednymi z najlepszych juniorów Australii Zachodniej – jestem certyfikowanym trenerem rozwoju Tennis Australia.
W 2014 r. zostałem Head Coachem JCFerrero Equelite Tennis Academy – Polska w Warszawie i od tej pory żyję i pracuję w Polsce.
Posiadam uprawnienia instruktora PZT oraz szeroką wiedzę na temat wszystkich etapów rozwoju tenisisty.
Korzystam z mojego międzynarodowego doświadczenia, aby znaleźć optymalne dla potrzeb młodych Zawodników rozwiązania.
Podczas treningów i zawodów dzieliłem kort z najlepszymi tenisistami na świecie, takimi jak m.in.: Marat Safin, Juan Carlos Ferrero, Stan Wawrinka, David Ferrer.
Kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami. Jego podopieczni zdobyli wiele medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.
Obecny na liście ATP: 7 pkt ATP w debla.
Osiągnięcia jako zawodnik:
Hobby i zainteresowania: sport, samorozwój, psychologia, perfekcjonizm we wszystkim 😉
TRENER
Adam Molenda to szkoleniowiec z doświadczeniem trenerskim, zdobywanym na całym świecie, m.in. w Australii i w USA. Od 2016 roku współpracuje z Polskim Związkiem Tenisowym, brał udział w zgrupowaniach reprezentacji Davis Cup i Mistrzostw Europy Juniorów.
Adam w swoim CV ma współpracę z Łukaszem Kubotem – liderem światowego rankingu ATP deblistów, triumfatorem Australian Open 2014 i Wimbledonu 2017 w debla. W singla sklasyfikowany na 41. miejscu – w ramach tej 6-letniej współpracy z zawodnikiem Adam występuje jako trener konsultant/trener koordynator. Konsultacje i monitoring zawodnika podczas turniejów (m.in. Australian Open, US Open).
Kilka przykładów innych zawodniczek i zawodników, którzy współpracowali z Adamem:
Vesna Dolonc – serbska tenisistka o statusie profesjonalnym, uczestniczka turniejów wielkoszlemowych i turniejów rangi WTA. W rankingu WTA w singla najwyżej na 84. pozycji i 93. pozycji w debla – współpraca z zawodniczką jako performance coach.
Piotr Pawlak – jeden z najlepszych juniorów w Polsce. Dwukrotny zwycięzca turniejów ITF Juniors w singlu i pięciokrotny w deblu. W rankingu ITF Juniors najwyżej na 155. miejscu – współpraca z zawodnikiem jako performance coach.
Alana Subasic – najlepsza Zawodniczka U12 w Australii. Uczestniczka Mistrzostw Świata 10 – latków. Triumfatorka programu Next Novak, stała współpraca z IMG Academy na Florydzie – prowadzenie zawodniczki jako performance coach.
Jest Urugwajczykiem, posiada wieloletnie doświadczenie jako tennis coach, performance coach, head coach w irlandzkich klubach tenisowych. Obecnie pełni funkcję head coacha w Bushy Park i Terenure Sports Club, gdzie obecnie pracuje z najlepszymi zawodnikami Irlandii (juniorzy i seniorzy), grającymi zarówno na turniejach międzynarodowych jak i w lidze krajowej.
Licencjonowany trener, ukończone kursy trenerskie Coaching Level 3 ITF & Tennis Ireland International Tennis Federation – 1,2,3.
Jest człowiekiem, który uwielbia grać w tenisa i ma za sobą wiele turniejów międzynarodowych. Jego ambicją jest doprowadzenie graczy do najwyższego poziomu umiejętności poprzez doskonalenie techniki oraz trening fizyczny i taktyczny. Za cel stawia sobie doprowadzenie tenisistów do poziomu międzynarodowego i uczynienie z nich zawodowych tenisistów.
Federico Raffo od przyszłego roku będzie się u nas pojawiał cyklicznie na tygodniowe sesje szkoleniowe. Niesamowita okazja sprawdzenia swoich umiejętności i poznania metod treningowych z Ameryki Południowej.
Jest Serbem, pochodzi z Belgradu, gdzie się urodził w 1973 roku. Jest znanym i uznanym trenerem tenisa z doświadczeniem międzynarodowym. Pracował zarówno z młodzieżą jak i zawodnikami dorosłymi. Jest szkoleniowcem pracującym indywidulanie oraz jako członek zespołu trenerskiego. Igor właśnie zakończył współpracę z Aną Veselinovic (koniec kariery 2019) i wybrał ofertę naszej Akademii.
Kilka faktów z jego tenisowego życia:
W Polsce chyba nikt nie ma wątpliwości co do najwyższego poziomu serbskiego tenisa. Igor ma w tym swój udział szkoląc serbskich graczy od 15 lat. Jesteśmy pewni, że teraz z jego wiedzy i doświadczeń skorzystają gracze Akademii Tenisowej Tenis Kozerki.
Trener tenisa, który specjalizuje się w treningach, stawia na rozwoju umiejętności oraz skupia się na analizie błędów z użyciem odpowiednich programów treningu. Projektuje i z sukcesem wdraża programy tenisowe obejmujące doszkalanie umiejętności fizycznych, ale też psychicznych. Organizuje sesje ćwiczeń, aby towarzyszyć swoim podopiecznym zawodnikom i poprawiać pewne aspekty ich gry, w szczególności koncentrując się na poprawieniu zwinności, siły strzału, zmian uderzenia, czy czasu reakcji.
Doświadczony jako zawodnik i trener, zawodnik reprezentacji narodowej w Soft Tenisie (Indie), współorganizator turniejów, osoba z wielkim temperamentem, pozytywnym nastawieniem do życia, zarażająca wszystkich uśmiechem. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie, które zdobywał w wielu klubach: Base Academy Tennis – Gurgaon (Indie), Horw Club (Szwajcaria), Campus Club (Kassel, Niemcy), Corporate Tennis Team, Hyundai (Kuwejt).
Doświadczenie jako zawodnik:
Tenis:
Soft tenis:
Mgr AWF w Warszawie o kierunku Wychowanie Fizyczne, doświadczony trener tenisa z licznymi sukcesami tenisowymi:
Absolwentka warszawskiego AWF (obecnie wykłada na tej uczelni i kończy studia doktoranckie).
Ania jest od 13 lat związana z tenisem, trenuje i trenowała wielu zawodników, którzy dzięki jej pracy osiągnęli bardzo dobre wyniki sportowe. Ania jest osobą niezwykle energetyczną, bardzo zaangażowaną, o ogromnych kompetencjach a jej charyzma motywuje wszystkich jej podopiecznych do pokonywania kolejnych barier i dawania z siebie „wszystkiego” dla realizacji celów sportowych..
Tomasz Szymkowiak - urodzony 05.07.1983 we Wrześni, absolwent AWF Poznań.
Od 13 tego roku życia zaczął trenować lekką atletykę, biegi długie. W wieku 16 lat został mistrzem Polski juniorów młodszych oraz uczestnikiem mistrzostw świata na dystansie 2000m z przeszkodami.
Przez kolejne lata wielokrotnie zwyciężał w mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W roku 2006 pierwszy raz zwyciężył w mistrzostwach Polski seniorów na dystansie 3000m z przeszkodami, a później zdobył w tej kategorii kolejnych 9 złotych medali w biegach na 10000m, przełajach oraz 3000m z przeszkodami.
W roku 2008 uczestniczył w Igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie zajął 6 miejsce w swoim biegu.
Zwyciężał także w drużynowych mistrzostwach Europy w Bergen 2010 r. oraz indywidualnie 4-te miejsce w Mistrzostwach Europy w Barcelonie.
W roku 2019 r. wygrał w mistrzostwach świata Masters na dystansie półmaratonu.
Od 2013 roku trener dzieci i młodzieży w programie lekkoatletyka dla każdego. W latach 2015-2020 koordynator regionalny projektu na okręg Wielkopolski. Twórca Akademia Sportowej Tomasza Szymkowiaka we Wrześni do której od 2019 r. należy blisko 100 dzieci w wieku od 5 do 15 lat.
Prowadzi także szereg wykładów dla trenerów oraz nauczycieli dotyczących prawidłowego treningu dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, dyplomowany trener Akrobatyki Sportowej drugiej klasy, instruktor Gimnastyki Sportowej, Żeglarstwa Deskowego i Samoobrony, nauczyciel kontraktowy Wychowania Fizycznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując jako trener Akrobatyki w klubach sportowych oraz w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej. Uczestniczył w wielu obozach sportowych dzieci i młodzieży jako instruktor windsurfingu i opiekun oraz organizator i kierownik obozów sportowych. Dodatkowo może pochwalić się fachem kaskadera filmowego i udziałem w wielu produkcjach filmowych.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Polonistyki kierunek filologia polska w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa oraz nauczania języka polskiego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, historii oraz nauczania techniki w szkole.
W latach 1978-1983 komendant Hufca ZHP w Jaktorowie. Od 1982 do 2005 roku nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, gdzie w latach 2003-2005 pełnił funkcję wicedyrektora szkoły.
Od 1 września 2005 do 31 sierpnia 2020 roku zarządzał Szkołą Podstawową im. dra Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie. W tym okresie szkoła notowała swój największy rozkwit – z małej wiejskiej szkoły, do której uczęszczało 146 uczniów, zmieniła się w wiodącą placówkę na terenie gminy liczącą 551 uczniów (wg klasyfikacji rocznej w 2020), osiągających wysokie wyniki w nauce i w sporcie.
Odznaczony Krzyżem za Zasługi dla ZHP i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Od 1 kwietnia 2021 roku Piotr Ciesielczyk pełni funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej TSP oraz Liceum Ogólnokształcącego TLO – zespołu prywatnych szkół językowo – sportowych.
Specjalista o szerokim wykształceniu (pedagog, menedżer, psycholog, trener) oraz wieloletni praktyk w szkoleniu oraz budowaniu procesów rozwojowych w sporcie i biznesie.
Z pasją specjalizuje się w rozwoju umiejętności mentalnych sportowców. Doświadczenie pracy w profesjonalnym tenisie na najwyższym poziomie – Michał pracował m.in. z Agnieszką Radwańską do czasu zakończenia przez nią kariery – skutecznie przenosi na pracę z młodzieżą, wśród której jest wielu medalistów mistrzostw Polski oraz uczestników juniorskich imprez wielkoszlemowych.
Absolwent Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS. Jako psycholog sportu pracuje ze sportowcami na różnym poziomie wyczynu w takich dyscyplinach jak: tenis ziemny, triathlon, boks, piłka nożna, strzelectwo sportowe, siatkówka, rolkarstwo.
Wykorzystując praktyczne doświadczenie z obszaru HR, w którym wiele lat pracował, pomaga w budowaniu i rozwijaniu zespołów oraz przygotowaniu i zarządzaniu procesami rozwojowymi w sporcie.
Prywatnie lubi spędzać czas z rodziną, aktywny wypoczynek, jazdę na rowerze, gry planszowe.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, doktor fizjologii sportu, trener klasy mistrzowskiej w piłce nożnej. Od 1980 do 2006 roku wykonywał zawód trenera piłki na poziomie futbolu półzawodowego i zawodowego. W tym okresie ponad 4 lata pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Trenerów Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, oraz 6 lat Przewodniczącego Rady Trenerów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
Prowadził zajęcia na kursach instruktorskich i trenerskich w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz w innych uczelniach sportowych. W roku 1993 rozpoczął, trwającą do chwili obecnej współpracę z Zakładem Fizjologii Stosowanej Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie. W tym czasie w różnych zespołach, z jego udziałem i pod jego przewodnictwem realizowano wśród piłkarzy wiele eksperymentów naukowych.
Współpracuje z klubami zachodnimi i zza wschodniej granicy w zakresie wybranych aspektów wspomagania i fizjologii wysiłku w piłce nożnej. Jest wykładowcą wielu uczelni sportowych. Jest również autorem wielu publikacji.
Fizjoterapeuta z kilkunastoletnim stażem. Uczestnik kursów z dziedzin ortopedycznych terapii manualnych stawu ramiennego, stawu kolanowego oraz kręgosłupa.
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor szkoleń dla trenerów, fizjoterapeutów i sportowców z zakresu podstawowej motoryczności.
W swojej pracy koncentruje się na diagnostyce i terapii narządu ruchu w oparciu o zasady Evidence Based Manual Therapy. Doświadczony w pracy z tenisistami w różnym wieku – od kategorii młodzieżowych po zawodników profesjonalnych.
Zakres usług to m.in.: Fizjoterapia, konsultacja fizjoterapeutyczna, Kinesiotaping, terapia mięśniowo-powięziowa, klasyczny masaż leczniczy, masaż sportowy.